Toto sa stane, ak umiestnite kúsok citróna vedľa postele

Užívateľov profilový obrázok
Matula95
Registrácia: 24 Nov 2019, 23:35

Toto sa stane, ak umiestnite kúsok citróna vedľa postele

Príspevok od užívateľa Matula95 » 02 Apr 2020, 17:55

c5e563b12b6e6d7df60dcd95f47f0beb.jpg
Každý vie, že citróny sú pre nás prospešné kvôli ich vysokému podielu vitamínu C. Toto ovocie pridávame do čaju, používame ho pri varení a liečbe prechladnutia. Napriek tomu to nie sú všetky jeho neuveriteľné vlastnosti !

1. Konečne zrelaxujete

Citrusová aróma upokojuje nervový systém, znižuje úzkosť a pomáha zmierniť napätie po náročnom dni. Ak nemáte citrónový éterický olej, použite kúsok citróna.

2. Zlepší sa vaša pozornosť a presnosť

Citrón má aj ďalšiu skvelú vlastnosť. Každodenné vdychovanie jeho arómy spôsobuje, že sa u človeka zlepší mentálna aktivita ako aj jeho pamäť. Japonskí vedci zistili, že ak ľudia v práci cítia vôňu citrónov, robia menej chýb.

3. Vaša nálada sa zlepší

Esenciálny olej z citróna je osvedčeným liekom na depresiu . Preto, ak ste vyskúšali už všetko, ale nikdy nič nepomohlo, venujte pozornosť tomuto slnečnému ovociu.

4. Vyčistí vzduch od baktérií

Citrón nemá iba príjemnú vôňu, ale aj antibakteriálne účinky. Dokáže takto vyčistiť vzduch v celej izbe.

5. Už žiadny vysoký krvný tlak

Mnoho ľudí trpí hypertenziou a citrón môže pomôcť aj tu. Jeho vôňa znižuje krvný tlak .

6. Nebude vás otravovať hmyz

Mravce, muchy, komáre a iný hmyz neostane dlho v domácnosti, kde rozvoniavajú citróny. Nebudete musieť míňať peniaze na chemické repelenty. Pre ešte lepší efekt citrón rozkrojte napoly a do oboch polovíc povpichujte klinčeky (korenie).

Zdroj: www.pinterest.com

AdelaMart
Registrácia: 25 Júl 2019, 16:14

Re: Toto sa stane, ak umiestnite kúsok citróna vedľa postele

Príspevok od užívateľa AdelaMart » 07 Apr 2020, 19:48

to co je za teoriu, absolutne tomu neverim :D zdroj?

nemozes nieco tvrdit bez overeni

Matula95
Registrácia: 24 Nov 2019, 23:35

Re: Toto sa stane, ak umiestnite kúsok citróna vedľa postele

Príspevok od užívateľa Matula95 » 10 Apr 2020, 23:45

Ahoj, je to článok treba to vyskúšať, keby som mala skúšať všetko asi by sa mi to nepodarilo, viem len že na tie mušky to naozaj sedí a ešte aj možno tá nálada stále ju mám dobrú. Ale budem rada ak odskúšaš a povieš mi tvoje pocity.Všetko je pravdaže v hlave :)

Napísať odpoveď