Sila uhorky – podcenená zelenina?

Užívateľov profilový obrázok
skocko999
Príspevky: 202
Registrácia: 03 Jan 2018, 22:31

Sila uhorky – podcenená zelenina?

Príspevok od užívateľa skocko999 » 21 Mar 2019, 09:48

Skromná a chrumkavá, chladná uhorka je skvelým občerstvením v horúce letné dni.

No málokto vie, že okrem veľkého množstva vody nám uhorka poskytuje mnoho zdraviu prospešných vlastností.
Uhorky sú bohaté na živiny, elektrolyty a vodu, zatiaľ čo je ich kalorický obsah smiešny. Sú jednou z najstarších zelenín a pochádzajú zo severných Himalájskych planín Indie.ObrázokNašťastie je možné pestovať uhorky s relatívnou ľahkosťou. Uhorky môžu byť rôznych tvarov, veľkostí, farieb, no vo všeobecnosti majú tmavozelenú farbu, pod ktorou sa nachádza bohatá, chrumkavá zelenina, bohatá na malinké semienka ktoré sú jedlé. Čím dlhšie ponecháte uhorku rásť, tým hrubšia bude jej koža, a jej koža spoločne so semienkami zožltne, odkedy je už nejedlá.


Minerálny obsah

Uhorky sú bohaté na minerály, vrátane draslíka, horčíka a silikónu. Tieto minerály sú veľmi dôležité pre správny chod nášho organizmu.


Eliminuje toxíny

Uhorky sú bohaté na vodu a voda je čističom nášho organizmu. Vďaka vode sme schopní vypudiť kvantá toxínov cez konečníky a kožu. Voda taktiež dokáže pomôcť s obličkovými kameňmi.
Bojuje voči cukrovke, znižuje cholesterol a reguluje krvný tlak


Vláknina, horčík a draslík sú obsiahnuté v uhorkách a to vo vysokej koncentrácií. Sú to užitoční pomocníci v boji proti nezdravému krvnému tlaku. Šťava uhoriek je bohatá na hormón, ktorý je potrebný pre bunky v pankrease na to, aby produkoval inzulín.

Vitamíny

Uhorky obsahujú dostatočné množstvo vitamínov, ktoré by boli schopné pokryť dennú doporučenú dávku.
Sú bohaté na vitamín C, A a B, vitamíny ktoré stimulujú náš imunitný systém a oživujú naše energetické hodnoty v tele.Hydratuje telo

Čerstvá uhorka sa skladá až z 90% vody, a teda jej konzumácia nám bude hydratovať telo a pokožku.


Podporuje kĺby

Silikón obsiahnutý v uhorkách zosilňuje naše kĺby a väzivá.

Uhorky taktiež podporujú zdravé ďasná, pomáhajú v boji proti obezite, zlepšujú trávenie, stimulujú zdravie obličiek, zlepšujú zdravie našich nechtov a vlasov, minimalizujú škody napáchané slnečnými lúčmi, pomáhajú nám zbaviť sa tmavých kruhov pod očami a mnoho iného.


Zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : medicinal-foods-6wk0qhdbzwjfxea2ost.netdna-ssl.com